Sony Xperia Z2 Hard Format Atma

Sony’nin akıllı telefonu Xperia Z2, şık tasarımı ve iki güne kadar süren pil ömrüyle kullanıcıların beğenisini topluyor

Sony Xperia Z2 Hard Format Atma

Sony Xperia Z2 Hard Format AtmaTekno Kenar

Sony‘nin akıllı telefonu Xperia Z2, şık tasarımı ve iki güne kadar süren pil ömrüyle kullanıcıların beğenisini topluyor. Karanlıkta iyi sonuçlar veren kamerası ve ses kalitesi, Sony Xperia Z2‘yi mükemmel bir telefon yapıyor. Günlük hayatta akıllı telefonlar, hayatımızın bir parçası oldu. Ancak bazen telefonlarımızda yazılımsal hatalar veya yavaşlamalar yaşayabiliyoruz. Bu gibi durumlarda telefonumuza difficult structure atmak işimize yarayabilir. Bu yazımızda Sony Xperia Z2’ye difficult structure atılması hakkında bilgi veriyoruz.

Yöntem 1:

SIM kartı ve microSD kartın takıldığı alanın üzerindeki kapağı kaldırıyoruz.
Kapağın altında yer alan küçük sarı renkli reset butonuna, butona zarar vermeyecek bir cisimle 5-10 saniye kadar basılı tutuyoruz.
Yeniden başlatma işlemi başladığında sarı butona basmayı bırakabiliriz. Cihazımızın yeniden başlatılmasını bekliyoruz. Cihazımız yeniden başlatılmaz ise, güç düğmesine basarak usual bir şekilde telefonumuzu açabiliriz. Yeniden başlatıldıktan sonra rehberinizde yer alan kişiler, müzikler, fotoğraflar gibi kişisel veriler bozulmadan kalacaktır.

Yöntem 2:

Güç düğmesini kullanarak telefonunuzu kapatın.
Cihazınızı kurtarma moduna getirmek için ses açma tuşuna basılı tutarak güç tuşuna basın.
Telefonunuz kurtarma modunda başladıktan sonra, yukarı – aşağı hareket etmek için ses tuşlarını kullanabilirsiniz. Ses tuşlarıyla “wipe info manufacturing facility reset” seçeneğine geliyoruz ve güç tuşuna basarak seçiyoruz. Karşımıza gelecek seçenek menüsünden de onay veriyoruz.
İşlem tamamlandıktan sonra “reboot procedure now” seçeneğine gelerek telefonu yeniden başlatıyoruz.

Dikkat: Formatlama işlemi gerçekleştirmeden önce, önemli bilgileriniz varsa yedeklemeyi unutmayın. Rehber, fotoğraflar, müzikler gibi verileri yedeklemediğiniz taktirde oluşabilecek sorunlarda sorumluluk kabul etmiyoruz.

Leave a Reply